Ogłoszenie

We wtorek 13.08.2019 r. o godz.18.30 w sali sportowej Sz.P. nr 1 w Jaworniku Polskim odbędzie się zebranie Zarządu GLKS “JAWOR 1955” Jawornik Polski.
Tematem zebrania będzie 65 rocznica LZS w Jaworniku Polskim, którą będziemy obchodzić w 2020 roku.
W ramach obchodów rocznicy zamierzamy zorganizować gminne zawody sekcji: narciarskiej (w styczniu), szachowej (w lutym), siatkówki (w kwietniu), tenisa (w czerwcu), stołowego i piłki nożnej (w lipcu)
Prezes GLKS

Z A W I A D O M I E N I E

Zebranie Zarządu Gminnego Ludowego Klubu Sportowego JAWOR 1955 w Jaworniku Polskim odbędzie się we wtorek 12 marca o godz. 18.30 w sali sportowej Sz.P. w Jaworniku Polskim.

W programie: ustalenie kalendarza imprez na 2019 r., wybór kandydatów na nowego skarbnika i sekretarza, oraz ustalenie terminu Walnego Zebrania Sprawozdawczo Wyborczego Klubu.
Przypominamy aktualny skład Zarządu GLKS JAWOR 1955: 
Prezes – Marian Jaremkiewicz
Wiceprezes d/s szkolenia i sportu – Marek Padewski
Sekretarz – Grzegorz Pałys
Skarbnik – Andrzej Makarski
Kierownik Sekcji narciarstwa klasycznego – Jakub Jamrozik
Kierownik Sekcji tenisa stołowego – Grzegorz Galej
Kierownik Sekcji siatkówki – Kamil Stanowski
Kierownik Sekcji piłki nożnej – Patryk Jarosz
Kierownik Sekcji szachowej – Łukasz Piątek

Obecność członków Zarządu obowiązkowa!

Mamy nareszcie jasno na sali sportowej

Mamy nareszcie jasno na sali sportowej ZS nr 1 w Jaworniku Polskim. Wielu obiecywało pomoc, a dziś tj 1.10.2016 r. spalone neonówki musieli wymieniać osobiście prezes, wiceprezes i skarbnik klubu. Oczywiście elektrykiem był nasz były bramkarz w nogę – Jan Żak, za co mu bardzo dziękujemy. A rusztowania do wspinania się pod sufit pożyczyli nam były sołtys Stanisław TompalskiAdam Kuchciński i Daniel Banaś, którym jesteśmy bardzo wdzięczni.

II Dynowska ZaDyszka

14-05-2016 w Dynowie odbyła sie II DYNOWSKA ZADYSZKA na dystansie 10 km ulicami Dynowa.
Naszych 3 zawodników sekcji tenisa stołowego wzięło udział w tym biegu .
W zawodach wzięło udział 215 biegaczy w kilku kategoriach wiekowych, każdy z uczestników który ukończył bieg otrzymał medal a najlepsi w swoich kategoriach otrzymali statuetki oraz dyplomy.
Wyniki:
kat M20
10. Jakub Jamrozik
Kat M40
27. Jacek Szajnik
35. Grzegorz Pałys
Gratulujemy wszystkim biegaczom którzy wzięli udział w biegu pomimo padającego deszczu i go ukończyli. Życzymy dużo sukcesów w tej dyscyplinie oraz poprawiania swoich rekordów w następnych biegach.

II Półmaraton Pogórzanin – Dubiecko – 2016 – udział naszego kolegi

1 maja 2016 r. w Dubiecku na Podkarpaciu odbyła się II edycja Półmaratonu Pogórzanin. Podobnie jak w poprzednim roku, start i meta będzie umiejscowiona w malowniczym otoczeniu Zamku Dubiecko.
Startujący w większości biegną po ścieżkach i drogach leśnych, asfalcie, ale także, co jest charakterystyczne dla Pogórzanina, przez torfowisko. O ile przy słonecznej pogodzie trasa nie powinna przysporzyć wielu problemów, to po opadach deszczu staje się bardziej wymagająca, o czym przekonali się uczestnicy poprzedniej edycji biegu. Niewątpliwie ciekawym elementem jest przeprawa przez San za pomocą dwóch wiszących kładek dla pieszych w miejscowości Słonne oraz Wybrzeże. W poprzednim roku dodatkową atrakcją był towarzyszący biegaczom konny ułan z lokalnej grupy rekonstrukcyjnej, która zapowiedziała dostarczenia niezapomnianych wrażeń również w tym roku.

W tym roku do biegu przystąpił nasz kolega Jakub Jamrozik – z pośród 250 zawodników do mety dobiegł na bardzo wysokim miejscu 62 z czasem 2h:08min:14s – GRATULUJEMY !!

 

Zmarł Śp. Franciszek Jurek – były Prezes LZS Jawornik Polski

W dniu 19.12.2015 r. zmarł Śp. Franciszek Jurek z Jawornika Przedmieścia – były zawodnik, działacz, oraz były prezes Ludowego Zespołu Sportowego w Jaworniku Polskim. Poświęcił wiele swego wolnego czasu organizując zawody sportowe dla młodzieży z terenu gminy.
Zarząd i zawodnicy Gminnego Ludowego Klubu Sportowego JAWOR 1955 w Jaworniku Polskim składają rodzinie Zmarłego wyrazy współczucia. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze GLKS “JAWOR 1955”

W dniu 22.02.2015 r. w sali ZS nr 1 W Jaworniku Polskim odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Gminnego Ludowego Klubu Sportowego “JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim.
Na zebraniu tym wybrano Zarząd Klubu w składzie:

 • Prezes – Jaremkiewicz Marian
 • Wiceprezes d/s szkolenia i sportu – Padewski Marek
 • Sekretarz – Pałys Grzegorz
 • Skarbnik – Makarski Andrzej
 • Kierownik Sekcji narciarstwa klasycznego – Jamrozik Jakub
 • Kierownik Sekcji tenisa stołowego – Galej Grzegorz
 • Kierownik Sekcji siatkówki – Pinkowicz Krzysztof
 • Kierownik Sekcji piłki nożnej – Łysiak Krystian
 • Kierownik Sekcji szachowej – Piątek Łukasz
 • oraz Komisję Rewizyjną w składzie:
 • Przewodniczący – Pałys Szczepan
 • Członek – Sura Wiesław
 • Członek – Oczoś Marian

Zarząd Klubu proponuje wybór na następnym zebraniu na trenerów sekcji: narciarstwa klasycznego – Padewskiego Marka; tenisa stołowego – Szajnika Jacka; siatkówki – Staszczaka Marka; piłki nożnej – Jamrozika Jakuba; szachowej – Jaremkiewicza Mariana.
Natomiast gospodarze sekcji i kapitanowie drużyn zgodnie ze statutem Klubu zostaną wybrani na najbliższych treningach sekcji.

5 lat istnienia Ludowych Zespołów Sportowych

W tym roku obchodzimy 65 lat istnienia Ludowych Zespołów Sportowych. Ich historia rozpoczęła się dnia 10 marca 1946 roku na II Zjeździe Związku Samopomocy Chłopskiej, gdzie podjęta została uchwała o upowszechnianiu kultury fizycznej na wsiach. Od tej chwili LZS nieustannie dąży do objęcia różnymi formami aktywności jak najszerszej grupy dzieci, młodzieży oraz starszych mieszkańców wsi. 65 lat istnienia LZS-ów jest najlepszym świadectwem ich żywotności. Organizacja zyskała sobie uznanie środowiska wiejskiego – jest powszechnie akceptowana i popierana. Nie sposób przy okazji jubileuszu pominąć osiągnięć sportowych i wkładu naszej gminy w rozwój kultury fizycznej środowiska wiejskiego. Sportowcy z naszej gminy wchodzili w skład reprezentacji Ogólnopolskich Igrzysk LZS, w których zdobywali złote, srebrne i brązowe medale. Na przestrzeni 65 lat swego istnienia, zrzeszenia LZS, prócz sportu masowego, prowadzą szeroko zakrojoną działalność w zakresie rekreacji, turystyki i krajoznawstwa. Uprawianie tych form aktywności odgrywa istotną rolę w wychowaniu młodego pokolenia, a przede wszystkim jest naturalną i skuteczną formą wypoczynku. Dla wielu mistrzów świata, medalistów olimpijskich, pierwsze kontakty ze sportem miały miejsce właśnie w klubach LZS.
Z tej okazji Prezes GLKS “Jawor 1955” Jawornik Polski Pan Marian Jaremkiewicz otrzymał okolicznościowy medal w uznaniu zasług za 30-letni wkład pracy w propagowanie sportu w naszej gminie.