Z A W I A D O M I E N I E

Od poniedziałku 11.11.2013 r. wznawia działalność sekcja biegów narciarskich GLKS JAWOR 1955. Treningi narciarzy będzie prowadził instruktor mgr Łukasz Szpakowski. Pierwszy zebranie zapoznawcze narciarzy odbędzie się w dniu 10.11.2013 r. o godz. 1600 w siedzibie klubu pod apteką. Na zebraniu ustalone zostaną następne terminy i sposób przeprowadzania treningów.

Zapraszamy na zebranie organizacyjne byłych zawodników i wszystkich chętnych do biegania z terenu gminy i gmin sąsiednich.

TO ON PROMOWAŁ NARCIARSTWO BIEGOWE W JAWORNIKU POLSKIM

Z żalem zawiadamiamy, że dniu 8.10.2013 r. po ciężkiej i długiej chorobie, w wieku 64  lat zmarł Czesław Kądziołka – były prezes i trener narciarzy klasycznych (biegi) Ludowego Zespołu Sportowego w Jaworniku Polskim, oraz wieloletni Członek Zarządu i Kierownik sekcji narciarstwa klasycznego Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „JAWOR” w Jaworniku Polskim.
Podopieczni Czesława Kądziołki sięgali po medale i zajmowali czołowe lokaty w zawodach rangi mistrzostw Województwa, oraz Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Ogromnym sukcesem klubu okazało zajęcie V miejsca ma Mistrzostwach Polski LOK w biathlonie w roku 1979, oraz XVI miejsce drużyny na Mistrzostwa Polski w Wiśle w biegach narciarskich 1986.
Czesław Kądziołka był też organizatorem licznych zawodów w biegach narciarskich, także ich sędzią.
Ś.p.
Czesław Kądziołka był wielce zasłużonym działaczem, związanym z narciarstwem od ponad 40 lat. Za Jego zaangażowanie na rzecz narciarstwa klasycznego wyróżniony był: Złotą Odznaką “Zasłużony Działacz LZS”, oraz Złotą, Srebrną i Brązową „Odznaką Honorową LZS”.

Pogrzeb Czesława Kądziołki odbył się w dniu 11 października 2013 roku (piątek), na cmentarzu w Jaworniku Polskim. Wyrazy współczucia dla Rodziny zmarłego składają zawodnicy i Zarząd GLKS ”JAWOR 1955” w Jaworniku Polskim.
Wyrazy współczucia dla Rodziny przesyła też Podkarpackie Zrzeszenie „LUDOWE ZESPOŁY SPORTOWE” w Rzeszowie.
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…

Mistrzostw Gminy Jawornik Polski w Narciarstwie Klasycznym

K O M U N I K A T z Mistrzostw Gminy Jawornik Polski w Narciarstwie Klasycznym rozegranych w dniu 27.02.2005 r. w Jaworniku Przedmieście

Przy silnym mrozie i opadach śniegu, na urozmaiconej licznymi podbiegami i zjazdami, trasie biegowej położonej „Na Łysej Górze” w Jaworniku przedmieście, rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Jawornik Polski w Narciarstwie Klasycznym – biegi na nartach w cyklu „ O PUCHAR WÓJTA GMINY”.

Zawody rozegrane zostały w 8 kategoriach wiekowych, dla kobiet i mężczyzn.

Wyniki poszczególnych biegów:

1. Młodziczki – dystans 0,5 km

I miejsce – Makarska Andżelika – w czasie 2,20 min.

II -„- – Dzik Aleksandra – -„- 3,10 -„-

2. Juniorki gr.A – dystans 2,5 km

I miejsce – Jamrozik Iwona – w czasie 8,00 min.

II -„- – Warchoł Alicja – -„- 8,35 -„-

III -„- – Zgłobicka Karolina – -„- 8,40 -„-

3. Seniorki – dystans 3,0 km

I miejsce – Dzik Agata – w czasie 10,06 min.

II -„- – Pałys Agnieszka – -„- 10,10 -„-

III -„- – Pieniądz Maria – -„- 12,10 -„-

4. Młodzicy – dystans 2,5 km

I miejsce – Makara Mateusz – w czasie 6,05 min.

II -„- – Jamrozik Jakub – -„- 7,32 -„-

III -„- -Warchoł Kamil – -„- 7,33 -„-

5. Juniorzy gr.B – dystans 3,0 km

I miejsce – Jamrozik Karol – w czasie 10,00 min.

II -„- – Makarski Krzysztof – -„- 10,10 -„-

III -„- – Kowal Paweł – -„ 10,45 -„-

6. Juniorzy gr.B1 – dystans 3,0 km

I miejsce – Warchoł Marcin – w czasie 10,00 min.

II -„- – Szpakowski Łukasz – -„- 11,01 -„-

III -„- – Chochura Michał – -„- 11,03 -„-

7. Juniorzy gr.C – dystans 5,0 km

I miejsce – Padewski Marek – w czasie 15,01 min.

II -„- – Pałys Szczepan – -„- 17,18 -„-

III -„- – Makarski Michał – -„- 18,20 -„-

8. Seniorzy – dystans 10,0 km

I miejsce – Makarski Marek – w czasie 33,00 min.

II -„- – Dzik Wojciech – -„- 33,30 -„-

III -„- – Makara Stanisław – -„- 35,05 -„-

-2-

Do zawodów zgłosiło się 53 zawodników i zawodniczek, z tego 35 osób reprezentowało barwy GLKS „JAWOR” Jawornik Polski i 18 było niezrzeszonych.

W zawodach brali udział m. innymi byli uczestnicy Mistrzostw Polski w biathlonie, oraz Mistrzostw Powiatu i Województwa w narciarstwie klasycznym z lat 1970 – 1990.

Organizatorem zawodów był Gminny Ludowy Klub Sportowy „JAWOR” w Jaworniku Polskim, który powstał przed 20 laty z połączenia czterech LZS-ów: LZS „JAWOR” Jawornik Polski, LZS Hadle Kańczuckie, LZS Hadle Szklarskie, LZS Hucisko Jawornickie.

Puchar, oraz upominki i dyplomy dla zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych ufundował i wręczył osobiście Wójt Gminy Jawornik Polski.

Mistrzostwa Gminy mogły odbyć się dzięki licznej grupie entuzjastów narciarstwa biegowego, którzy marzli na starcie/ mecie, oraz na punktach kontrolnych tras biegowych, oraz naszym sponsorom, jak: Gminna Spółdzielnia „SCh” w Jaworniku Polskim z/s w Zagórzu, która zafundowała dla zawodników i obsługi zawodów 100 pączków własnego wypieku, oraz Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim, która przygotowała dla wszystkich uczestników zawodów gorącą herbatę.

Jawornik Polski, dn. 27.02.2005 r.

za Organizatorów Zawodów:

Sędzia Główny

Mistrzostw Gminy Prezes GLKS „JAWOR”

Czesław Kądziołka Marian Jaremkiewicz